Urządzenia do obróbki strumieniowo-ściernej najwyższej jakości

Kamila Borowska 2020-12-29 0 komentarzy
Urządzenia do obróbki strumieniowo-ściernej najwyższej jakości

Funkcjonalne i precyzyjne rozwiązania technologiczne tego typu produkuje i oferuje spółka z Nowej Soli. Mają one doskonałe parametry użytkowe i umożliwiają bardzo szeroki zakres zastosowań. Konstruowane są przez wyspecjalizowanych pracowników, dzięki czemu zapewniają też komfort i bezpieczeństwo. Są wysoce niezawodne, ale w przypadku ewentualnych problemów, producent gwarantuje szybki i fachowy serwis.

Urządzenia działają na zasadzie uderzeń elementów ściernych w obrabiany materiał, co odbywa się poprzez ich kontrolowane wystrzeliwanie wg ściśle ustalonych parametrów mocy i prędkości. Jest to tzw. obróbka strumieniowo - ścierna, która pozwala na oczyszczanie jednocześnie dokładne, jak i stosunkowo delikatne. Dzieje się tak pod warunkiem dobrego dopasowania szczegółów procesu technologicznego oraz dobrania odpowiedniej gradacji samego ścierniwa.

Spółka AKP PROGRESS oferuje sprzedaż i wdrożenie wysokojakościowych:

  • śrutownic,
  • piaskarek,
  • oczyszczarek wirnikowych.

Obecnie zakłady przemysłowe najczęściej zamawiają piaskarki pneumatyczne, gdyż są one najbardziej zaawansowane technologicznie, a mimo to pozostają proste w obsłudze. Energia kinetyczna powstaje w nich za sprawą wystrzeliwania ścierniwa pod ciśnieniem sprężonego powietrza. Ścierniwem tym jest piasek o odpowiednich parametrach ziaren, stąd też cała nazwa urządzenia. Konstrukcje te cechują się też wyjątkową uniwersalnością, bo oprócz oczyszczania powierzchni z metalu mogą ścierać zanieczyszczenia powierzchniowe ze:

  • stali i żeliwa,
  • tworzyw sztucznych i gumy,
  • kamienia,
  • szkła.

Jeżeli artykuł przypadł Ci do gustu, zostaw nam pozytywny komentarz!